Pure Diamond | Czego nie robić włosom zimą?
15206
post-template-default,single,single-post,postid-15206,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Czego nie robić włosom zimą?

Czego nie robić włosom zimą?

Jak wiadomo, w zimie nasze włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Mamy dla Was kilka zasad, o których powinnyśmy pamiętać jeżeli zależy nam na pięknych, zdrowych pasmach.

1. Uważajmy na dzianinowe swetry oraz szaliki. Tego typu tkaniny posiadające szorstką fakturę w połączeniu z rozpuszczonymi włosami powodować mogą ich przesuszenie oraz uszkodzenie. W szczególności narażone są na to końcówki włosów. By tego uniknąć, warto wyrobić sobie nawyk upinania pasm w warkocze oraz koki.

2. Nie wychodźmy z domu z mokrymi włosami – nawet lekko wilgotne włosy sprzyjać mogą powstawaniu poważnych chorób. Co więcej, mokre pasma, które zostaną poddane niskiej temperaturze mogą zamarznąć i zostać uszkodzone.

3. Pamiętajmy o pielęgnacji włosów. Najlepiej do tego celu sprawdzą się odżywki zawierające w swoim składzie silikony – świetnie zabezpieczą włosy tworząc ochronną powłokę.

4. Nie zapominajmy o nakładaniu czapki – ochroni ona nasze włosy przed niekorzystnym działaniem niskich temperatur. Jeżeli obawiamy się, że spowoduje ona elektryzowanie się naszych włosów, wypłuczmy ją w płynie zmiękczającym tkaniny.