Pure Diamond | Jak prostować włosy?
15209
post-template-default,single,single-post,postid-15209,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Jak prostować włosy?

Jak prostować włosy?

Idealnie proste włosy to marzenie niemalże każdej z nas. Z łatwością efekt ten uzyskamy w kilka chwil przy pomocy prostownicy. Oto kilka porad, do których warto się zastosować, by nasze włosy były nie tylko proste, lecz także w doskonałej kondycji.

Przed prostowaniem włosów, warto nałożyć na nie specjalną odżywkę nawilżającą. Jeżeli nasza prostownica nie posiada możliwości prostowania na mokro, nie zapomnijmy także o wysuszeniu pasm – w przeciwnym wypadku dojść może do uszkodzenia konstrukcji włosa, a co za tym idzie – ich przesuszenia i połamania. Zanim rozpoczniemy prostowanie włosów, nałóżmy na nie specjalny preparat termoochronny chroniący przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Co więcej, dzięki niemu znacznie łatwiej poddadzą się prostowaniu i nie utracą połysku.

Włosy warto podzielić na kilka części i upiąć te kosmyki, które prostowane będą w drugiej kolejności. Prostownicę przesuwać należy rozpoczynając od czubka głowy uważając jednocześnie, by nie poparzyć skóry i nie zatrzymać się w trakcie, gdyż spowodować może to pojawienie się wgnieceń. Zabieg prostowania zakończyć warto spryskaniem pasm spray’em pielęgnacyjnym lub jedwabiem do włosów.