Pure Diamond | Dobieranie podkładu do wieku
15203
post-template-default,single,single-post,postid-15203,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Dobieranie podkładu do wieku

Dobieranie podkładu do wieku

W każdym wieku nasza skóra boryka się z innymi problemami. Dlatego też tak ważne jest, by wybrany przez nas podkład dopasowany był do jej potrzeb.

20 latka

Podkład dla osoby w tym wieku powinien ograniczać wydzielanie sebum i wchłaniać jego nadmiar. Warto wybrać produkt lekki nie zawierający olejów, a zamiast tego szereg witamin oraz składników nawilżających.

30 latka

Skóra w tym wieku staje się odwodniona i nieco napięta, czego efektem są lekkie zmarszczki. Wybierać powinno się wówczas podkład, który będzie nawilżał skórę i wzmacniał jej funkcje obronne. W jego składzie znaleźć powinny się składniki zatrzymujące wodę w skórze takie, jak witaminy A oraz E, kwas hialuronowy, proteiny i wyciągi roślinne, które chronić będą przed wiatrem i mrozem.

40 latka

Najlepiej sprawdzą się tutaj podkłady rozświetlające. Zawierają one pigmenty odbijające i pochłaniające światło dzięki czemu zaczerwienienia, cienie czy podkowy pod oczami stają się jaśniejsze.

50 latka

Panie w tym wieku wybierać powinny podkłady liftingujące, w których składzie znajdują się składniki pielęgnujące skórę takie, jak chociażby retinol. Tego typu kosmetyki posiadają właściwości napinające oraz ujędrniające skórę.