Pure Diamond | Jak przedłużyć efekty koloryzacji?
15218
post-template-default,single,single-post,postid-15218,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Jak przedłużyć efekty koloryzacji?

Jak przedłużyć efekty koloryzacji?

W jaki sposób dbać o farbowane włosy, by ich kolor przez długi czas nie stracił swojego blasku? Oto kilka przydatnych porad.

Stosujmy maski do włosów

Raz – dwa razy w tygodniu na włosy nakładać powinno się maskę ochronną, która odżywki nasze włosy. Zdecydujmy się na produkt skierowany do włosów farbowanych. Tego typu kosmetyk docenią w szczególności panie, które pasma farbują regularnie. Po koloryzacji włosy wielu z nich stają się bowiem przesuszone i osłabione, dlatego też niezbędne jest ich wzmocnienie. Warto także pamiętać, że bardzo duży wpływ na matowienie pasm ma ich stan – im są bardziej przesuszone, tym ich kolor szybciej będzie znikał

Używajmy odpowiednich preparatów do codziennej pielęgnacji

Włosy farbowane potrzebują zarazem delikatnej, jak i skutecznej pielęgnacji. Dlatego też wybierajmy specjalne serie przeznaczone do tego typu pasm. Tylko one stanowią gwarancję  dostatecznego odżywienia, nawilżenia i przedłużenia trwałości koloru.

Ograniczmy stylizację włosów

Jeżeli to tylko możliwe, pozwólmy naszym włosom wysychać w sposób naturalny. Gdy natomiast regularnie sięgamy po lokówkę czy prostownicę, nie zapominajmy, by przed ich użyciem zastosować specjalny kosmetyk termoochronny.