Pure Diamond | Makijaż a typ urody
15213
post-template-default,single,single-post,postid-15213,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Makijaż a typ urody

Makijaż a typ urody

Makijaż prawidłowo dopasowany do typu urody jest w stanie podkreślić nasze naturalne piękno i jednocześnie zatuszować wszelkie mankamenty. Wiosna, lato, jesień, a może zima – wiedza na temat tego, jakim typem urody jesteśmy pozwoli nam stworzyć make – up idealny.

Wiosna

Wiosna jest typem ciepłym, o pełnej blasku, często bladej cerze, na której często pojawią się rumieńce. Ma ona oczy jasnobrązowe, zielone, niebieskie lub turkusowe. Kolor jej włosów waha się od jasnego beżu po odcienie rudości. Jej skóra opala się na brązowo.

Wiosna najlepiej będzie wyglądać w makijażu naturalnym. Zalecana tonacja cieni to barwy mleczne, fiolet, niebieski, jasna zieleń oraz odcienie szarości. Na policzkach najlepiej prezentować będzie się róż rdzawy oraz w barwach moreli czy brzoskwini. Usta warto pokryć pomadką brzoskwiniową lub też w kolorze intensywnej czerwieni.

Lato

Pani lato to typ chłodny. Posiada ona różowo – beżową, oliwkową, mleczną cerę. Przeważnie opala się ona na czerwono, a po kilku dniach skóra nabiera oliwkowej barwy. Może mieć ona oczy zarówno jasnobrązowe, piwne, szaro – zielone, szare, jasnoniebieskie, jak i szaroniebieskie. Włosy pani lato są jasnobrązowe, popielate lub platynowe.

Lato najlepiej wygląda w lekkim makijażu. Podkład powinien być porcelanowy, róż beżowy lub łososiowy, cienie turkusowe, białe, błękitne, zielone, liliowe oraz różowe, pomadka natomiast ciemnobordowa, jasnofioletowa lub też czerwona.

Jesień

Pani jesień to typ ciepły. Najczęściej posiada ona bladą cerę oraz rude włosy, zdarzają się jednak także panie o intensywnym odcieniu skóry. Na jej skórze przeważnie nie pojawiają się rumieńce, a do tego ciężko się opala.

Do tego typu urody najlepiej pasować będzie róż o ciepłym odcieniu, cienie oliwkowe, zielone, złote, brązowe oraz pomarańczowe, pomadki natomiast w barwach miedzianych, rdzawych i pomarańczowych.

Zima

Pani zima występuje w dwóch odmianach. Jednym z nich jest Królewna Śnieżka o bardzo jasnej karnacji, drugim – Typ Południowy o oliwkowym odcieniu skóry. Pani zima posiada ciemne brwi oraz rzęsy, barwy w kolorze intensywnej czerwieni, oczy niebieskie, orzechowe lub czarno – brązowe i włosy czarne lub ciemnobrązowe.

Najlepiej prezentować będzie się ona w ciepło – chłodnym podkładzie, delikatnym różu, złotych, białych, niebieskich, zielonych lub granatowych cieniach oraz różowej, czerwonej lub fioletowej pomadce.