Pure Diamond | Czym kręcić włosy?
15041
post-template-default,single,single-post,postid-15041,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Czym kręcić włosy?

Czym kręcić włosy?

Wasze włosy są proste i macie ochotę na małą odmianę? Zakręćcie Wasze pasma! Oto kilka sprawdzonych porad, które pomogą wyczarować na głowie piękne loki i fale.

Przed kręceniem

Zanim zaczniemy kręcić nasze włosy, warto nałożyć na nie piankę oraz specjalny preparat termoochronny chroniący pasma przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Wałki

Wałki nakręcać należy na włosy suche lub lekko wilgotne. Zaczynamy od środka głowy nawijając na początku pasma, które znajdują się na wierzchu, następnie natomiast, te leżące pod spodem. W zależności od grubości wałków, loki mogą mieć różny skręc. Im są grubsze, tym delikatniejszy efekt uzyskamy.

 Lokówka

Loki zrobione przy pomocy lokówki trzymają się długo, a to ze względu na działanie wysokiej temperatury. Zanim jej użyjemy, pasma należy wysuszyć, a następnie podzielić na kilka partii i spiąć je klipsami. Następnie oddzielamy cienkie pasma włosów i nakręcamy na kilka sekund na lokówkę.

Termoloki

Termoloki to nic innego jak wałki, które przed użyciem podgrzewa się w specjalnym pojemniku. Przed ich użyciem, włosy należy wysuszyć, nakręcić pasma, tak samo jak w przypadku zwykłych wałków i pozostawić na około 15 minut.

Prostownica

Prostownica wbrew pozorom służyć może także do kręcenia naszych włosów. Cały sekret polega na właściwym zawinięciu pasma i przeciągnięciu go pomiędzy nagrzanymi płytkami.