Pure Diamond | Dekoloryzacja – co to takiego?
15114
post-template-default,single,single-post,postid-15114,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Dekoloryzacja – co to takiego?

Dekoloryzacja – co to takiego?

Marzy Ci się powrót do naturalnego koloru włosów? Jest to możliwe dzięki zabiegowi dekoloryzacji. Najlepiej wykonywać go pod okiem zaufanego fryzjera, który nie tylko zastosuje profesjonalne preparaty odbarwiające, lecz również poleci nam, jakich produktów używać by nasze włosy po zabiegu nie uległy zniszczeniu.

Gdy zależy nam na przyciemnieniu włosów blond lub tych, które rozjaśnione zostały przez balejaż, zastosować należy delikatną koloryzację z użyciem kremów koloryzujących o kolorze zbliżonym do naturalnego. Jasne włosy zalicza się do grupy uwrażliwionych włosów, dlatego też na nich koloryzację powtórzyć należy kilkukrotnie. W innym wypadku efekt będzie nietrwały.

Zabieg ten jest nieco trudniejszy w przypadku włosów w odcieniach brązu oraz czerni. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj poddanie ich dekoloryzacji częściowej, zdejmującej kolor zarówno z długości, jak i końcówek włosów. Pamiętajmy, że włosy ciemne nie są tak wrażliwe jak te o jaśniejszych odcieniach.

Nie zapominajmy również o stosownej pielęgnacji włosów po tego typu zabiegu – warto je odżywić przy pomocy specjalnej maski lub ampułki.