Pure Diamond | Jak dbać o włosy latem?
15151
post-template-default,single,single-post,postid-15151,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Jak dbać o włosy latem?

Jak dbać o włosy latem?

Wkrótce wybieracie się na wymarzony urlop? Sprawdźcie jak dbać o pasma latem, by nie utraciły swojego wyglądu i koloru. Mamy dla Was kilka sprawdzonych porad.

1. Nie wychodźcie na słońce bez nakrycia głowy – wprawdzie nie zastąpi ono preparatu, lecz po części zasłoni skórę głowy i włosy.

2. Przed wyjazdem podetnijcie włosy, a ich koloryzację wykonajcie dopiero po powrocie.

3. Związujcie włosy przed wyjściem na plaże – nie tylko będą one się wówczas mniej plątały, lecz będą także mniej narażone na działanie promieni słonecznych

3. Po plażowaniu umyjcie włosy i nałóżcie na nie odżywkę

4. Po wyjściu z morza lub basenu spłuczcie włosy bieżącą wodą

5. Oprócz odżywki na włosy nakładajcie intensywnie nawilżające maski. Tego typu produkt wygładzi powierzchnię włosa i zamknie jego łuskę. Maskę wykonać możemy także samodzielnie w domu z oliwy zmieszanej z sokiem z cytryny lub z awokado.

6. Wybierajcie produkty przeznaczone specjalnie do letniej pielęgnacji. Rozpoznacie je po żółtym kolorze opakowania lub widniejącym na nim słoneczku. Tego typu kosmetyki zawierają w składzie filtry hamujące przenikanie promieni UV do wnętrza naszych włosów. Jeżeli chodzi o odżywki, najlepsze będą te bez spłukiwania. Dobrym pomysłem są również mgiełki w spray’u, które nie przetłuszczają włosów.