Pure Diamond | Jak dobrać odcień podkładu?
15143
post-template-default,single,single-post,postid-15143,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Jak dobrać odcień podkładu?

Jak dobrać odcień podkładu?

Wybór właściwego odcienia podkładu to coś, z czym wiele z nas ma niemały problem. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach dzięki którym znacznie łatwiej będzie nam wybrać właściwy produkt.

1. Wybierając się do sklepu kosmetycznego zrezygnujmy z makijażu i weźmy ze sobą podręczne lusterko.

2. Poprośmy o próbki interesujących nas podkładów, które będziemy mogły wypróbować w domu i ocenić jak wyglądają w naturalnym świetle i jak prezentują się po kilku godzinach noszenia.

3. Tonację podkładu należy wybierać do naszej skóry, nie próbując ją przyciemnić czy rozjaśnić. Powinien być on identyczny jak nasza  cera lub o ton jaśniejszy – pod wpływem potu oraz łoju ma on tendencję do ciemnienia w środku dnia.

4. Podkład testować powinno się na żuchwie, nie na przegubie dłoni.

5. Białe światło żarówek w drogerii zniekształca barwy, a co za tym idzie – nie powinno kupować się podkładu bazując jedynie na tym, co widzimy w sklepie.

6. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa odcienie podkładu – jaśniejszy oraz ciemniejszy, które będziemy mogły mieszać ze sobą.