Pure Diamond | Jak prawidłowo myć włosy?
15146
post-template-default,single,single-post,postid-15146,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Jak prawidłowo myć włosy?

Jak prawidłowo myć włosy?

Wasze włosy są przetłuszczone, wolno rosną lub wypadają? Przyczyną może być niewłaściwe ich mycie. Oto kilka przydatnych porad na ten temat.

1. Przed umyciem starannie wyszczotkujmy pasma. To porada w szczególności dla tych pań, które regularnie stosują środki do stylizacji włosów takie, jak lakier, żel czy pianka. Dzięki temu unikniemy splątywania się pasm w czasie mycia.

2. Nie nakładajmy szamponu bezpośrednio na włosy – ilość odpowiadającą wielkości orzecha włoskiego nałóżmy na dłonie, dodajmy odrobinę wody i rozetrzyjmy. Preparat wmasowujmy najpierw z przodu i z tyłu głowy, a dopiero potem po bokach. Tego typu masaż powinien trwać około 3 – 4 minuty – dzięki temu odżywimy i dotlenimy cebulki włosowe, a co za tym idzie – przyspieszymy ich porost.

3. Po umyciu delikatnie rozczeszmy włosy przy pomocy szczotki z szeroko rozstawionymi zębami. Zacznijmy od dolnych pasm i stopniowo przechodźmy do wyższych partii. Pamiętajmy, by mokrych włosów nie trzeć ręcznikiem – zamiast tego odciśnijmy nadmiar wody i owińmy głowę turbanem na około 5- 10 minut.

4. Jeżeli musimy użyć suszarki, zdecydujmy się na chłodny strumień powietrza.