Pure Diamond | Jak utrwalić makijaż?
15037
post-template-default,single,single-post,postid-15037,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Jak utrwalić makijaż?

Jak utrwalić makijaż?

Wykonałyście piękny makijaż, lecz po kilku godzinach zaczyna on znikać z Waszej twarzy? Bez obaw – istnieje cała masa sposobów na utrwalenie naszego make up’u.

Puder

W sklepach znajdziemy najróżniejsze jego rodzaje – od matującego, przez rozświetlający, po transparentny. Warto stosować go jako wykończenie naszego makijażu – zapobiega on bowiem ścieraniu się go i świecenia się naszej twarzy w wyniku nadmiaru sebum. W naszych torebkach powinny znaleźć się także specjalne bibułki matujące wchłaniające jego nadmiar i przedłużające trwałość make – up’u.

Baza

Bazę pod makijaż przeważnie stosujemy na większe lub dłuższe wyjścia. Stanowi ona pewnego rodzaju nawilżenie, dlatego po jej nałożeniu nie musimy stosować już kremu – wystarczy podkład oraz puder. Na rynku znajdziemy bazy pod makijaż dopasowanego do każdego rodzaju skóry: matujące, rozświetlające, ujędrniające czy korygujące koloryt naszej skóry.

Fixer

By skutecznie utrwalić cały makijaż, warto także zastosować tak zwany fixer. Występować może on zarówno w postaci mgiełki, jak i pudru. Nakładamy go na gotowy makijaż lub spryskujemy nim twarz. Tego typu produkty nie tylko utrwalają makijaż, lecz również go ujednolicają.