Pure Diamond | Jak wybrać tusz do rzęs?
15119
post-template-default,single,single-post,postid-15119,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Jak wybrać tusz do rzęs?

Jak wybrać tusz do rzęs?

Starannie wytuszowane rzęsy to podstawa każdego makijażu. Na rynku dostępne są najróżniejsze ich rodzaje, przez co łatwo zgubić się w gąszczu oferowanych przez sklepy kosmetyczne produktów. Jak wybrać tusz do rzęs tak, by podkreślał on naszą urodę?

Na początek warto zastanowić się nad rezultatem, jaki chcemy uzyskać – czy bardziej zależy nam na subtelnym podkreśleniu czy też efekcie sztucznych rzęs? W tym celu stańmy przed lustrem i przyglądnijmy się naszym rzęsom – czy są one gęste i krótkie, proste, a może długie i rzadkie?

Kluczem jest tutaj odpowiednio dobrana szczoteczka.

Jeżeli chcemy podkręcić rzęsy, powinna być ona delikatnie wcięta.

Gdy zależy nam na wydłużeniu rzęs, wybierzmy szczoteczkę prostą.

 

A co, jeżeli chodzi o kolor tuszu? Panuje tutaj pełna dowolność, wyjątkiem są jednak panie o blond włosach – te bowiem będą znacznie lepiej wyglądać w rzęsach wytuszowanych brązowym tuszem. Na rynku dostępne są tusze w niemalże wszystkich kolorach tęczy – od grafitu, przez zieleń,  po fiolet.

Wiele z nas zastanawia się także nad kupnem tuszu wodoodpornego. Ten najlepiej sprawdzi się w okresie letnim lub w deszczowe dni. Pamiętajmy, że może on nieco obciążać nasze rzęsy dlatego warto stosować go na wybrane okazje.