Pure Diamond | Maseczki do włosów domowej roboty
15077
post-template-default,single,single-post,postid-15077,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Maseczki do włosów domowej roboty

Maseczki do włosów domowej roboty

Czujesz, że Twoje włosy potrzebują intensywnej regeneracji? Wypróbuj sprawdzone maseczki, które z łatwością przygotujesz ze składników dostępnych w każdej kuchni.

Włosy tłuste

Najlepiej podziałają na nie kwasy owocowe, które zarówno dodadzą blasku Twoim włosom, jak i je oczyszczą.

Potrzebować będziesz 5 truskawek oraz łyżeczki z soku cytryny. Zmiksuj składniki i nałóż je na wilgotne włosy. Po pół godzinie spłucz przy użyciu chłodnej wody.

Włosy suche

Maseczka ta zarówno nawilży, jak i odżywi włosy.

Potrzebny będzie 1 banan, łyżka miodu oraz kilka kropli olejku migdałowego. Wszystkie składniki należy zmiksować, a następnie nałożyć na wilgotne włosy na około 20 minut i spłukać chłodną wodą.

Włosy osłabione

Maseczka ta bogata jest w potas i witaminę A.

Do jej wykonania potrzeba będzie szklanka zmiksowanej dyni, łyżka miodu, łyżka oleju kokosowego oraz łyżka jogurtu. Najpierw tłuszcz kokosowy należy delikatnie ogrzać, a następnie wymieszać z resztą składników i nałożyć na włosy po 15 minut. Po tym czasie spłukać chłodną wodą.

Włosy pozbawione blasku

Maska ta zawiera zarówno proteiny, jak i składniki nawilżające

By ją wykonać, potrzebne będzie białko z jajka oraz łyżka tłuszczu kokosowego (nie może być on gorący, lecz jedynie rozpuszczony).

Składniki zmieszaj ze sobą i nałóż na wilgotne włosy na około 15 minut. Po tym czasie spłucz przy użyciu chłodnej wody i umyj je szamponem.

A Wy macie jakieś inne sprawdzone sposoby na domowe maseczki do włosów?