Pure Diamond | Mity na temat włosów
14964
post-template-default,single,single-post,postid-14964,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Mity na temat włosów

Mity na temat włosów

Piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Dlatego też tak dużą wagę przykładamy do ich codziennej pielęgnacji. Na temat włosów krążą jednak najróżniejsze mity. Postanowiliśmy obalić najpopularniejsze z nich.

1. Włosy należy myć dwa razy

Wbrew pozorom, dwukrotne nakładanie szamponu nie spowoduje, że będą one bardziej czyste. Wręcz przeciwnie – możemy im w ten sposób zaszkodzić zmywając z nich sebum i powodując matowienie.

2. Włosy podcinane rosną szybciej

Włos na większości swojej powierzchni jest martwy, a jego długość nie ma wpływu na tempo wzrostu. Mimo tego, warto podcinać końcówki co kilka miesięcy – rozdwojonych nie jesteśmy w stanie skleić i będą się one nadal rozwarstwiać sprawiając wrażenie połamanych i zniszczonych.

3. Codziene mycie włosów szkodzi

Samodzielnie musimy znaleźć własny rytm odnośnie mycia włosów. Jeżeli faktycznie szybko się one przetłuszczają, myć możemy je codziennie. Jeżeli nie, lepiej wykonywać ten proceder raz na kilka dni.

4. Włosy są w stanie uodpornić się na szampon

Szampon, a także wszelkie inne produkty pielęgnacyjne spełniać będą swoje zadanie nawet wtedy jeżeli używać będziemy go przez wiele lat. Włosy ani skóra głowy nie są w stanie przyzwyczaić się do nakładanych na nie produktów.

5. Na włosy przetłuszczające się nie należy nakładać odżywki

Oczywiście, ciężkie kosmetyki powodować mogą oklapnięcie włosów. Jeżeli jednak dobierzemy właściwy preparat, wyeliminować możemy problem związany z przetłuszczaniem się włosów. Pamiętajmy również, by nakładać go kilka centymetrów od nasady włosa.