Pure Diamond | Najpopularniejsze błędy w manicurze
15086
post-template-default,single,single-post,postid-15086,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Najpopularniejsze błędy w manicurze

Najpopularniejsze błędy w manicurze

Zadbane paznokcie to niezbędny atrybut każdej kobiety. Wiele z nas wykonując go popełnia jednak szereg błędów. Jakich?

1. Używanie patyczków kosmetycznych do zmywania niedociągnięć. Owszem, jest to prosty i tani sposób, lecz mało skuteczny. Nie tylko nie usuwamy nierówności, lecz także dotykamy krawędzi paznokcia i uszkadzamy nałożony lakier. Patyczki warto zastąpić specjalnymi korektorami.

2. Nie stosowanie odżywki do paznokci. Nakładając odżywkę, nasz lakier nie tylko dłużej się trzyma, lecz także zabezpieczamy w ten sposób nasze paznokcie przed przebarwieniami.

3. Nakładanie zbyt grubych warstw lakieru. Znacznie lepiej nałożyć jest 3 cienki warstwy niż dwie grube. Im cieńsze warstwy, tym lakier szybciej schnie.

4. Wstrząsanie butelką z lakierem przed malowaniem. Powoduje to, że w lakierze tworzą się bąbelki, które później są widoczne na paznokciach. Znacznie lepszym sposobem jest ogrzanie buteleczki w dłoniach.

5. Malowanie paznokci w wilgotnym, ciepłym pomieszczeniu. Ciepłe powietrze powoduje, że paznokcie znacznie wolniej wysychają. Co więcej, na powierzchni lakieru powstać mogą mało estetyczne przebarwienia.