Pure Diamond | Pędzle do makijażu – co i jak?
15158
post-template-default,single,single-post,postid-15158,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Pędzle do makijażu – co i jak?

Pędzle do makijażu – co i jak?

Umiejętnie dobrane i wykorzystane pędzle to gwarancja perfekcyjnego materiału. Jak powinnyśmy o nie dbać, by mogły nam służyć przez długi czas?

Pędzel do podkładu

Powinien być on wykonany z nylonu – wówczas nie będzie gromadził nadmiernej ilości podkładu. Warto wybierać pędzle z zaokrągloną końcówką oraz o wydłużonym kształcie. Dzięki temu bez przeszkód nałożymy kosmetyk nawet na tak trudno dostępne miejsca jak linia włosów czy skrzydełka nosa. Pamiętajmy, by nie zanurzać pędzla bezpośrednio w podkładzie, lecz najpierw ogrzać go w naszej dłoni.

Pędzel do pudru

Jest to największy spośród wszystkich pędzli do makijażu. Powinien mieć on długie, miękkie, gęste włosie i zaokrągloną końcówkę. Do nakładania pudru zastosować można również tak zwany pędzel Kabuki. Zamiast długiego trzonka posiada on szeroką podstawę, co ułatwia nam dokładne jego aplikowanie.

Pędzel do różu lub bronzera

Sprawdzi się on znacznie lepiej od gąbeczki dołączonej do opakowania kosmetyku. Powinien być on pękaty i posiadać zaokrągloną końcówkę – dzięki temu unikniemy powstawania smug dających nienaturalny efekt.