Pure Diamond | Pielęgnacja kręconych włosów
15170
post-template-default,single,single-post,postid-15170,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Pielęgnacja kręconych włosów

Pielęgnacja kręconych włosów

Każda posiadaczka kręconych włosów wie, że ich stylizacja i pielęgnacja to niemałe wyzwanie. W jaki sposób należy o nie dbać, by zawsze były piękne i sprężyste?

Czesanie

Tego typu włosy czesać powinno się wówczas, gdy są one mokre – w ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu ich puszeniu się. Wybierać należy grzebienie posiadające szeroko rozstawione zęby. Przed rozczesywaniem pasm spryskać należy je odżywką w spray’u, która nie tylko ułatwi ich rozczesywanie, lecz także odżywi je.

Stylizacja

Kręcone włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, dlatego też jeżeli musimy skorzystać z suszarki, posłużmy się dyfuzorem – zdyscyplinuje on loki i nada im objętości.

Stosowne kosmetyki

Kręcone pasma wymagają stosowania specjalnych szamponów, odżywek oraz masek. W ich składzie znajdować powinny się lekkie olejki, jak na przykład arganowy czy kokosowy, które nawilżą, lecz nie obciążą włosów. Warto wybierać kosmetyki pochodzące z jednej linii.