Pure Diamond | Pielęgnacja prostowanych włosów
15126
post-template-default,single,single-post,postid-15126,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Pielęgnacja prostowanych włosów

Pielęgnacja prostowanych włosów

Często prostujesz włosy i zależy Ci na utrzymaniu ich w jak najlepszej kondycji? Oto kilka przydatnych porad dla wszystkich miłośniczek prostych pasm.

1. Zadbaj o swoje pasma już przed ich prostowaniem. Jeżeli Twoje włosy są z natury suche, powinnaś zainwestować w olejek do włosów. Pasma staną się nawilżone, a końcówki włosów nie będą się rozdwajać.

2. Tuż przed rozpoczęciem prostowania włosów, nałóż na nie specjalny preparat termoochronny. Jego działanie uaktywnia się pod wpływem wysokiej temperatury, a co za tym idzie – włosy są chronione w czasie całego procesu. Co więcej, kosmetyki tego typu nadają włosom blasku i wygładzają je.

3. Po prostowaniu nałóż na pasma lekką odżywkę w spray’u lub olejek, który odżywi je i nawilży.

4. Wybierając prostownicę pamiętaj, by wyposażona była ona w płytki ceramiczne ułatwiające prostowanie pasm. Warto zdecydować się także na model posiadający możliwość regulowania temperatury. Jeżeli chodzi natomiast o szerokość płytek to panuje tutaj zasada, że im krótsze włosy, tym węższe płytki powinnyśmy wybierać. Dobrym rozwiązaniem są także prostownice z wymiennymi płatkami. Dzięki temu w kilka chwil uzyskamy efekt włosów karbowanych lub falowanych.