Pure Diamond | Pielęgnacja włosów po męsku
15002
post-template-default,single,single-post,postid-15002,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Pielęgnacja włosów po męsku

Pielęgnacja włosów po męsku

Wizytówkę każdego zadbanego mężczyzny stanowić powinny lśniące włosy bez łupieżu. Jak panowie powinni dbać o swoją czuprynę?

Podstawę stanowi dobór właściwego szamponu. Jako, że panowie posiadają grubszą skórę głowy i większą ilość gruczołów łojowych, wybierać powinni szampony z witaminą A, B, E oraz B5 (ta ostatnia zarówno wzmacnia, jak i odbudowuje pasma).

Unikać powinno się preparatów typu 2 w 1 łączących ze sobą szampon oraz żel pod prysznic. Sprawdzą się dobrze na wszelkiego rodzaju wyjazdach, lecz mogą się przyczyniać do powstawania łupieżu i podrażnień.

Do mycia włosów nie nadaje się również woda z mydłem – powoduje ona przesuszenie pasm, w konsekwencji czego pojawić może się łupież.

Gdy nasi panowie zauważą pierwsze objawy łysienia, zastosować powinni preparaty wzmacniające włosy. Przyda się nie tylko szampon, lecz również odżywka odbudowująca strukturę pasm.