Pure Diamond | Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych
15104
post-template-default,single,single-post,postid-15104,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych

Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych

Do nadmiernego przesuszenia naszych włosów prowadzić może zarówno farbowanie, stres, chlorowana woda, nieprawidłowa dieta, rozjaśnianie, jak i agresywne zabiegi fryzjerskie. Co zrobić, by ich stan uległ poprawie?

1. Po umyciu nie pocierajmy pasm ręcznikiem – nie tylko znacząco osłabia to ich kondycję, lecz również powoduje, że są matowe i splątane. Zamiast tego owińmy głowę turbanem i odczekajmy kilka minut.

2. Zrezygnujmy z mycia włosów gorącą wodą i zastąpmy ją letnią.

3. Gdy masze włosy są mocno zniszczone, stosujmy odżywkę podczas każdego mycia. Pamiętajmy jedynie, by nakładać ją tylko na włosy, nie na skórę głowy.

4. Starajmy się ograniczyć do minimum używanie suszarki, prostownicy czy lokówki. Jeżeli jednak musimy z nich skorzystać, nie zapomnijmy o specjalnych produktach termoochronnych.

5. Warto zaopatrzyć się również w specjalne serum bez spłukiwania, które sprawi, że włosy będą się łatwiej rozczesywać, staną się bardziej nawilżone i lśniące. Nakładajmy je mniej więcej od połowy długości włosów.