Pure Diamond | Rodzaje podkładów do twarzy
15080
post-template-default,single,single-post,postid-15080,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Rodzaje podkładów do twarzy

Rodzaje podkładów do twarzy

Podkład to kosmetyk, który decyduje o finalnym wyglądzie makijażu. Wybierając go, pod uwagę brać musimy nie tylko odcień naszej cery, lecz również jej typ.

Kryjące

Doskonale nadają się do cery, która boryka się z problemem rozszerzonych naczynek, przebarwień czy blizn. Są one bogate w pigment odpowiedzialny za retuszowanie wszelkich niedoskonałości. Nie tylko dopasowją się do odcienia skóry, lecz również nadają jej naturalny koloryt.

Matujące

Tego typu podkłady najlepiej sprawdzą się w przypadku cery tłustej i mieszanej – wchłaniają one nadmiar sebum i ograniczają jego wydzielanie. Podkłady matujące są lekkie, a w swoim składzie zawierają składniki o działaniu nawilżającym.

Rozświetlające

Powinny wybierać go panie o cerze zmęczonej, poszarzałej. Są one bowiem bogate w pigmenty optycznie rozpraszające światło. Dzięki temu twarz staje się bardziej promienna, a cienie pod oczami i wszelkie zaczerwienienia – jaśniejsze.

Nawilżające

Nadają się one do cery wrażliwej, suchej i napiętej. W swoim składzie posiadają kwas hialuronowy, proteiny, witaminy i wyciągi roślinne, które chronią cerę przed wiatrem, mrozem i promieniowaniem ultrafioletowym.