Pure Diamond | Sposoby na elektryzujące się włosy
15183
post-template-default,single,single-post,postid-15183,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,show_loading_animation,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Sposoby na elektryzujące się włosy

Sposoby na elektryzujące się włosy

Elektryzujące się włosy to problem, z którym raz na jakiś czas boryka się każda z nas. Spowodowane jest to głównie ich przesuszeniem. Wpływ ma tutaj również wiatr, wilgoć, mróz, różnice temperatur i przesuszone powietrze panujące w ogrzewanych pomieszczeniach. Wszystko to sprawia, że nasze włosy stają się matowe i przesuszone, a co za tym idzie – elektryzują się. 

Elektryzowanie się włosów spowodowane może być również niewłaściwą pielęgnacją. Chodzi tutaj na przykład o zbyt intensywne szczotkowanie pasm, ich częste tapirowanie czy niedostateczne nawilżenie.

Elektryzujące się włosy wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Warto zainwestować w kosmetyki mające na celu utrzymanie równowagi elektrostatycznej pasm. Jeżeli regularnie korzystamy z suszarki, lokówki czy prostownicy do włosów, nie możemy zapominać o preparatach ochraniających przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Inne sprawdzone patenty to: stosowanie lekkich odżywek w spray’u, suszenie włosów przy pomocy chłodnego strumienia powietrza, czesanie pasm grzebieniami z szeroko rozstawionymi zębami lub szczotkami wykonanymi z naturalnego włosia oraz zaopatrzenie się w nawilżacz powietrza.